Skip to content

Regulacja poziomu kwasu arachidonowego, eikozanoidu i fosfolipazy A2 w mysich komórkach tucznych za pomocą rekombinowanego czynnika komórek macierzystych.

3 miesiące ago

354 words

Obecne badanie ocenia zdolność rekombinowanego czynnika komórek macierzystych szczura (rrSCF) do regulowania enzymów kontrolujących uwalnianie AA i generowanie eikozanoidów w mastocytach pochodzących z szpiku kostnego myszy (BMMC). Wstępne badania wykazały, że rrSCF zapewnione przez 24 godziny hamowało uwalnianie AA do supernatantów płynnych BMMC stymulowanych antygenem i jonoforem A23187. Wzrost poziomu komórkowego AA wywołany przez agonistę był również hamowany, choć w mniejszym stopniu przez rrSCF. W celu określenia mechanizmu hamującego, w komórkach traktowanych rrSCF zmierzono kilka etapów (np. Mobilizacja wapnia cytozolowego, uwalnianie granulek BMMC i regulacja aktywności fosfolipazy A2 [PLA2]), które mogą wpływać na uwalnianie AA. rrSCF nie zmienił zdolności BMMC do mobilizacji wapnia cytozolowego lub uwalniania histaminy w odpowiedzi na antygen i jonofor. BMMC uwolniły duże ilości PLA2 z cechami rodziny II grupy w odpowiedzi na antygen i jonofor A23187. Leczenie BMMC przez rrSCF zmniejszyło wydzielanie tej aktywności PLA2 przez BMMC. Częściowe oczyszczanie PLA2 wyekstrahowanego kwasem z BMMC traktowanych i nietraktowanych przez rrSCF sugerowało, że rrSCF zmniejszało ilość PLA2 trwałych w kwasach w komórkach. W przeciwieństwie do grupy II PLA2, ilość cPLA2 (określona metodą analizy Western blot) wzrosła w odpowiedzi na rrSCF. Aby ocenić konsekwencje indukowanych przez rrSCF redukcji w AA i grupie II PLA2, powstawanie eicosanoidów mierzono w BMMC stymulowanych antygenem i jonoforem, zahamowanym rrSCF (100 ng / ml, 24 h) prostaglandyną D2 (PGD2), tromboksanem B2, i leukotrienu B4 odpowiednio o 48,4 +/- 7,7%, 61,1 +/- 10,0% i 38,1 . 3,6% w komórkach stymulowanych antygenem. Podobne wzory hamowania obserwowano w BMMC stymulowanych jonoforem. Dodanie grupy I PLA2 lub egzogennej AA do BMMC odwróciło hamowanie wytwarzania eikozanoidów indukowane przez rrSCF. Łącznie dane te wskazują, że rrSCF różnicowo reguluje aktywność grup II i cytozolowych PLA2 w BMMC. Wynikające z tego zmniejszenie wytwarzania eikozanoidów sugeruje, że grupa II PLA2 dostarcza część AA, która jest stosowana do biosyntezy eikozanoidów przez BMMC.
[hasła pokrewne: niedoczynność tarczycy u psa, niezdiagnozowana cukrzyca, jak sie robi paznokcie hybrydowe ]
[podobne: przeglądarka skierowań na leczenie sanatoryjne z nfz, akademia medyczna gdańsk przychodnia, krople na kolkę niemieckie ]